Do průvodu za legalizaci marihuany se zapojilo několik tisíc lidí

Centrem Prahy prošlo několik tisíc lidí demonstrujících za legalizaci marihuany. Protestní pochod za hudebního doprovodu vyrazil z Karlova náměstí přes Václavské náměstí až do žižkovského parku Parukářka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průvod Million Marihuana March v Praze | Foto: Miloslav Hamřík

Protestního pochodu s názvem Million Marihuana March se zúčastnili převážně mladí lidé. Demonstrovali hlavně za legalizaci pěstování a držení marihuany pro vlastní potřebu.

Účastníci pochodu měli většinou vlajky a oblečení symbolizující konopí. Nechyběly ani transparenty s nápisy ‚Milujeme marihuanu‘ nebo ‚Příroda je součástí člověka‘.

Letos sdružení také upozornilo na nedořešenou legislativu kolem léčebného konopí a loňský zásah proti majitelům growshopů.

Pochod se obešel bez vážnějšího incidentu. Policisté podle jejich mluvčího Jana Daňka museli řešit dvě podezření z přestupku, která se týkala držení několika gramů marihuany. Majitelé drogy byli převezeni na policejní služebnu, kde s nimi byl přestupek vyřešen.

Za pěstování nebo přechovávání konopí ve větším než malém množství hrozí postih. Marihuana je podle všeho tuzemskou nejrozšířenější ilegální drogou.

Průvod Million Marihuana March v Praze | Foto: Miloslav Hamřík

ČTK, Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme