Na výstavě v Havlíčkově Brodě lze koupit i bonsaje. Péče o ně je prý snadná

Okolí havlíčkobrodského Kulturního domu Ostrov je plné sekaček, sazeniček a skleníků. Otevřené brány tam má pěstitelská a kutilská výstava Zahrada.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bonsaje Havlíčkův Brod | Foto: Petr Palovčík

Mezi stánky s kytičkami, bylinkami a zeleninou je i jeden méně nápadný s miniaturami rostlin - s bonsajemi. U něj prodává Milan Kadlec, pro kterého je pěstování bonsají hlavně koníčkem.

„Člověk ty stromečky zastřihává podle svých představ, vypěstuje si tak sám svůj vlastní,“ svěřuje se.

Přehrát

00:00 / 00:00

S pěstitelem bonsají hovořil jihlavský redaktor ČRo Petr Palovčík

Pokud si u něj někdo bonsaj koupí, nemusí se podle jeho slov bát, že by se o ni nedokázal postarat.

„Základ už je tam daný, kmínek je hotový, takže může zastřihávat jen ty vršky a zalívat bonsaj jako pokojové květiny,“ popisuje.

Nemusí mít prý ani přímo bonsajové nůžky, stačí nějaké špičatější, aby se člověk mohl mezi větvičky dostat a rostlinu prostříhat.

Ve svém stánku nabízí Milan Kadlec i plodící rostliny jako například olivy nebo australskou třešeň. Jak ale upozorňuje, na jejich plodech si člověk příliš nepochutná: „Je to spíš na parádu, že na Vánoce tam máte i plody.“

Výstava Zahrada v Havlíčkově Brodě trvá až do nedělní 16. hodiny. Doprovází ji také bohatý kulturní program a pestré občerstvení.

Bonsaje Havlíčkův Brod | Foto: Petr Palovčík

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme