Jiřímu Veselému a Karolíně Plíškové se v Německu daří, jsou v semifinále

Dva čeští tenisté se dostali mezi 4 nejlepší na německých turnajích ATP a WTA. Jiří Veselý si své první semifinále na okruhu v kariéře zahraje v Düsseldorfu, Karolína Plíšková je mezi nejlepšími čtyřmi ženami v Norimberku.

Karolína Plíšková postoupila na turnaji v Norimberku do semifinále

Karolína Plíšková postoupila na turnaji v Norimberku do semifinále | Zdroj: ČTK

Dvaadvacetiletý Jiří Veselý ve čtvrtfinále přesvědčivě porazil Rakušana Jürgena Melzera, manžela české tenistky Ivety Benešové. Do dalšího kola se dostal po výsledku 6:1 a 6:1.

V boji o postup do finále ho čeká Chorvat Ivo Karlovič, který si ve třech setech poradil s Juanem Mónakem z Argentiny.

Karolína Plíšková prohrávala v prvním setu čtvrtfinále turnaje v Norimeberku už 0:4 s domácí favoritkou Angelique Kerberovou, Češka se ale nevzdala a dotáhla set do tie-breaku, ve kterém se ujala vedení.

Ve druhé sadě vedla mladá Češka už 4:1. Vedení sice ztratila, za stavu 4:4 ale získala další dvě hry a porazila devátou tenistku světa 7:6 a 6:4. V semifinále ji čeká Ukrajinka Svitolinová.