FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Na Běhu s batohem se pro děti z dětských domovů vybralo skoro 120 tisíc korun

S batohem na zádech po asfaltce, pěkně svižným během, pod žhnoucím sluncem. Tak vypadal 1. ročník charitativního běhu pro mladé dospělé opouštějící dětské domovy. Na jejich podporu se vybralo skoro 120 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někteří běžci vyrazili na tříkilometrovou trasu bosi | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

S myšlenkou běhání s batohem na zádech přišel amatérský ultramaratonec Mirek Čepický. Pomáhá tak neziskové organizaci Spolu dětem.

„Běh s batohem je pro děti z dětských domovů, které opouštějí dětské domovy a startují samostatný život,“ vysvětluje Mirek Čepický.

„Všechny peníze, které se vyberou, půjdou na takzvané tréninky dospělosti, které naučí děti hospodaření s penězi, najít si práci, najít si bydlení a obstát v samostatném životě,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na tříkilometrovou trať Běhu s batohem na pražské Letné vyrazil i reportér Pavel Novák

Běželo se v pražských Letenských sadech a trasa měřila 3 kilometry. Ovšem pod palčivým sluncem na rozpáleném afsaltu. Někteří běžci si do batohů přibalili i plyšová zvířátka, pořadatelé pak v cíli ocenili nejkrásnější batohy.

Do částky 120 tisíc, které se při prvním ročníku Běhu s batohem pro klienty dětských domovů vybraly, přispěly částečně i dražby sportovních zážitků se známými osobnostmi.

Například za hodinu běhání s moderátorem Českého rozhlasu Martinem Veselovským dal jeden zájemce přes 4 tisíce.

Jeden ze zakladatelů Běhu s batohem Mirek Čepický (vlevo) s moderátorem Českého rozhlasu Martinem Veselovským | Foto: Pavel Novák

Běžecký tým Rádia Junior, které bylo mediálním partnerem běhu | Foto: Pavel Novák

Běh s batohem - rozcvička | Foto: Pavel Novák

Pavel Novák, van Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme