Dozorčí rada ČEB zřejmě projedná odvolání ředitele Klumpara. K odchodu ho vyzval Mládek

Generální ředitel České exportní banky Jiří Klumpar možná po dnešku skončí ve své funkci. Jeho odvolání může dnes schválit dozorčí rada banky. K odchodu Klumparu už dříve vyzval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká exportní banka | Foto: Česká exportní banka

Podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka generální ředitel České exportní banky Jiří Klumpar překročil své pravomoci, když navrhl vytvořit z části exportní banky novou Konsolidační banku. Mládek také chce z banky mít klíčový nástroj pro export.

„Pro mě víc než personální otázky je důležitá funkčnost České exportní banky. Protože já ji vidím společně s EGAP (Exportní garanční a pojišťovací společnost) jako velmi významný nástroj proexportní politiky,“ uvedl ministr.

„Potřebujeme, aby obě instituce fungovaly. Jejich cílem není vytvářet zisk. Mohou občas i něco prodělat, ale musí hlavně podporovat pracovní místa a musí podporovat export,“ zdůraznil.

Odvolání ředitele může dnes schválit dozorčí rada banky. Podle mluvčího Petra Križana ale tento bod zatím na programu jednání není.

Dozorčí rada nemá na svém pátečním programu žádný bod týkající se odvolání generálního ředitele Jiřího Klumpara. To se ale nevylučuje, že na svém zasedání může o případných personálních věcech jednat. Ale tento bod není v současné době zařazen na plán jednání,“ přiblížil.

Jakub Šídlo, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme