Světoběžník Potočný do českého týmu nechce. Máte dost kvalitních slalomářů, říká

Na mistrovství Evropy ve vodním slalomu se začnou rozdávat první medaile. V individuálních kategoriích o ně bude ve Vídni bojovat i sedm českých posádek z devíti, které do Rakouska odjely. Pražská loděnice ale měla zastoupení i mimo český tým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcel Potočný z kvalifikace mistrovství Evropy nepostoupil ani mezi kajakáři, ani mezi kanoisty | Foto: Jan Suchan

Marcel Potočný se narodil na Slovensku, které ještě před třemi lety reprezentoval, pak ale trénoval v Číně a teď žije v Praze a závodí za Maďarsko.

„Je to dlouhá historie. Maďaři mě oslovili před nějakými čtyřmi, pěti lety, ale jelikož jsem byl nejlepším slovenským reprezentantem do 23 let, tak mě neuvolnili,“ prozrazuje Potočný, kterému se poté naskytla šance jít pracovat jako trenér do Číny,

Přehrát

00:00 / 00:00

S Marcelem Potočným mluvil Jan Suchan

„Jelikož bych nestíhal nominaci do slovenské reprezentace, dohodl jsem s Maďary,“ dodal slalomář, který do Prahy odešel za svou ženou Monikou.

V trojské loděnici dělá správce a je tréninkovým parťákem Vavřince Hradilka a Víta Přindiše. „Posledních deset let jsem bez trenéra, ani na Slovenskou jsem kouče neměl. Kluci si to pochvalují. Když je tam jeden z nich sám, tak aspoň mají s kým pádlovat,“ říká Potočný.

Zkusit ale zabojovat místo maďarského o post v českém týmu ho neláká. „V českém týmu je dostatek kvalitních slalomářů. Zkoušet to nebudu,“ usmívá se světoběžník, kterému se v kvalifikaci mistrovství Evropy nedařilo.

Nepostoupil ani mezi kajakáři, ani mezi kanoisty. Nyní tak může fandit i svým českým kamarádům.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme