Právě začínající festival Wolkrův Prostějov nabídne i odborné semináře

Okolo tří stovek recitátorů a divadelníků zaplnilo město Prostějov. Až do soboty se tam koná 57. ročník festivalu uměleckého přednesu a divadel poezie. Návštěvníci se mohou těšit na program plný básní a představení, čekají je ale i odborné semináře a koncerty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová radnice v Prostějově | Foto: Pernak, Licence Attribution-ShareAlike 2.5 Generic (CC BY-SA 2.5)

Wolkrův Prostějov je především o amatérských recitátorech a divadlech poezie. Do města se sjeli milovníci literatury z celé republiky.

Součástí letošního programu bude také vzdělávací část. Návštěvníci se mohou těšit na celkem čtyři semináře. První z nich je zaměřený na práci s hlasem.

„Eva Zámečníková povede seminář, který se jmenuje Podstavec pro výstavbu inscenace nejen divadla poezie. Seminář Poezie kavárny a kavárny poezie povede režisér cyklu Šumná města Radovan Lipus,“ vysvětluje organizátorka Alice Gregušová.

Wolkrův Prostějov se odehrává na několika místech. V kulturním klubu Duha, za oponou Městského divadla nebo na zahradě Národního domu.

Oficiální zahájení začíná v 21 hodin na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka představením divadla Kvelb. Poté se průvod vydá k soše Jiřího Wolkera.

Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme