Při náboru vodních lyžařů v Kostelci u Jihlavy se předvedla i někdejší mistryně Evropy

V Kostelci u Jihlavy dnes tým vodních lyžařů předváděl triky, skoky a slalom. V rámci dětského dne se členové tamního klubu snažili – stejně jako loni – přilákat nové členy. Své dovednosti na vodních lyžích jim předvedla i Kateřina Švecová, mistryně Evropy z roku 2011.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

IMG_8393.JPG | Foto: Olga Štrejbarová

Sny a cíle jsou podle Kateřiny Švecové důležité v každém spotu, ona má v plánu zakotvit v Americe, kde jsou pro její sport lepší možnosti, teď je však doma na rybníku v Kostelci u Jihlavy, kde má zázemí její klub Slavoj Kostelec.

Tam také dnes předvedla své dovednosti na vodních lyžích. „Nejradši mám triky, tu jízdu, salta, tu akrobacii, skoky, je to nádhernej pocit prostě vyletět,“ popisovala.

Akce měla za cíl přilákat do zdejšího klubu – jediného svého druhu v Kraji Vysočina – nové zájemce. Dětský den tam pořádají pravidelně, například při tom loňském se jim přihlásili čtyři noví zájemci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na vodní lyžování v Kostelci se byla podívat i redaktorka ČRo Olga Štrejbarová

Klub už má letitou tradici, na rybníku jeho členové jezdí už od roku 1969. „Snažíme se dělat hlavně závodní lyžování,“ uvedl předseda klubu a trenér vodního lyžování v Kostelci Josef Růžička.

Investice do vybavení jsou podle něj první dva tři roky minimální, i díky zázemí klubu, pak už prý často chtějí děti víc, třeba neopren v určité barvě.

Jezdit na vodních lyžích je možné prý už od čtyř let a rekreační lyžování zvládne 99 procent lidí. Děti si to také mohly vyzkoušet. Přichystané pro ně byly i další aktivity, třeba dětská horolezecká stěna, házení kroužků na cíl, střelba ze vzduchovky či překážková dráha.

Olga Štrejbarová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme