Daňové úlevy zůstanou, domluvily se odbory s ministrem financí Babišem

Zástupci odborů se dnes vpodvečer setkali s Andrejem Babišem. Důvodem jednání byl návrh ministra financí na zrušení daňových úlev z odborářských příspěvků. Odboráři o ně nakonec nepřijdou, ministr financí Babiš návrh na jejich zrušení stáhne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zástupci odborů odešli z jednání tripartity, předseda Odborového svazu KOVO Josef Středula | Foto: Filip Jandourek

Vedení Českomoravské konfederace odborových svazů se sešlo s ministrem financí Andrejem Babišem z hnutí ANO. Odborům se nelíbil jeho návrh na zrušení daňových úlev z odborářských příspěvků.

Daňové slevy zůstanou nejen za zaplacené odborářské příspěvky, ale i u režijních jízdenek zaměstnanců Českých drah nebo u výsluh policistů a vojáků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání mezi odbory a ministrem financí Babišem sledovala Věra Masopustová

Návrh na zrušení celkem osmi daňových výjimek převzalo ministerstvo financí z předlohy, kterou připravil exministr resortu Miroslav Kalousek z TOP 09. Podle šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly to ministr financí označil mírně řečeno za nepořádek.

„Úředníci pracují ve schematických postupech. Navrhovali to a já jsem s tím nebyl úplně obeznámen. Odboráři mají pravdu, že by to přineslo víc nákladů a negativ než výnos, který je pravděpodobně zanedbatelný,“ přiznal Babiš.

Vláda schválila předběžný návrh státního rozpočtu se schodkem 100 miliard

Číst článek

Předseda hnutí ANO už před jednáním avizoval, že za každou cenu na zrušení daňové úlevy netrvá. S návrhem navíc nesouhlasili ani koaliční partneři.

„Je to návrh ministerstva, není to projednáno v koalici. Mluvil jsem o tom s panem premiérem. Myslím, že to pro náš státní rozpočet není moc zásadní,“ uvedl Babiš.

Schůzka ministra financí s předákem největší odborové centrály Středulou měla ještě jeden výsledek. Shodli se, že se u otázky daní nesešli naposledy.

Věra Pfeifferová, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme