Slalomáři se v Troji těší divácké podpoře. Lepší pocit jsem nezažil, říká Prskavec

Kajakář Jiří Prskavec má svůj závod v rámci Světového poháru vodních slalomářů už za sebou. Čerstvý majitel stříbrné medaile ale bude u kanálu v pražské Troji k vidění také při nedělním programu. Ze závodníka se promění ve fanouška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Prskavec vybojoval v závodě Světového poháru ve vodním slalomu v Praze stříbro | Foto: ČTK

„Máme tady ještě jednu deblovou posádku, která se musí kvalifikovat na mistrovství světa. Kolem půl druhé tady navíc mám autogramiádu. Budu se snažit pomáhat a fandit českým závodníkům,“ předesílá Prskavec.

Vodní slalomáři si umějí vážit diváckého zájmu, i když není vyloučeno, že psychicky labilnější nátury v jejich řadách může hlasitá podpora domácích fanoušků trochu rozhodit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závody SP v pražské Troji sledoval Aleš Procházka

Prskavec si ale při sobotním závodě znovu ověřil, že takovýto problém opravdu nemá. „Pomůže to hodně, jde o něco speciálního, když má člověk takovou podporu. Lepší pocit jsem nezažil,“ má jasno 21letý kajakář.

Stejného názoru je i dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová, na kterou čeká dopolední semifinále kajakářek.

„Pevně věřím, že se diváci do Troje za všechny ty roky naučili chodit, a že si přijdou spolu s námi vychutnat atmosféru. A třeba nás i popoženou, protože máme za sebou šňůru tří závodů po světě a asi nejsem jediná, na koho už doléhá únava. Nicméně motivace pro domácí závod se najde,“ říká Hilgertová.

Semifinálové jízdy na kanále v pražské Troji začínají před půl desátou.

Aleš Procházka, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme