V Plzni-Liticích hořel sklad výčepní techniky. Škody se odhadují na 35 milionů

V Plzni-Liticích hořel sklad firmy Varia Plus, která prodává výčepní techniku. S ohněm bojovali hasiči z celé Plzně, postupně už ale odjíždějí. Hustý dým bylo vidět kilometry daleko. Podle informací hasičů na místě nejsou zranění, škody budou v řádech milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Plzni-Liticích hoří v areálu firmy s výčepní a gastro technikou | Zdroj: ČTK

Záchranná služba na místo přijela pro člověka, který se měl v budově necházet. Ten se ale stihl údajně z budovy dostat ještě před rozšířením ohně. Bylo ale nutné ošetřit jednoho z hasičů, který se nadýchal hustého kouře. Byl ošetřen na místě.

Hasiči při zásahu používali dýchací techniku. Ředitel krajských hasičů František Pavlas ČTK řekl, že vzhledem k rozsahu požáru museli hasiči vyhlásit třetí stupeň nebezpečnosti, ale po lokalizaci už některé jednotky z místa odvolá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na místě požáru v Plzni-Liticích je reportér Lukáš Milota

Na místo přijela také těžká vyprošťovací techniku hasičské základny ve Zbirohu, aby rozebírala trosky.

Podle Pavlase zásah komplikoval slabý proud vody v místních požárních hydrantech.

Z administrativní budovy, která přiléhá z požárem zničené hale, vynesli hasiči počítače a techniku, i tam se ale zřítil strop. Hasiči také vynášeli z haly gastronomická zařízení, která bylo možné zachránit, třeba přístroje na výrobu zmrzliny.

V areálu se z počátku ozývaly i výbuchy. Podle starosty Plzně-Litic Jaromíra Janouška v objektu vybuchovaly tlakové lahve.

Po 19:00 stoupal dým i z navazující zděné budovy, hasiči museli použít jeřáby s plošinami, aby mohli vodu pouštět shora.

Požár skladu firmy s výčepním zařízením v Plzni-Liticích | Foto: Lukáš Milota

Místo leží přímo u dálničního přivaděče, na místě zastavovaly desítky aut a lidé se na požár dívali, fotili si ho a natáčeli. Na místě byla ale i městská policie, která se snažial situaci řešit a dalším vozům už zastavení nedovolovala.

U požáru zasahovala také chemická laboratoř hasičů z Třemošné u Plzně, která zjišťovala koncentraci škodlivin v ovzduší. Na místě totiž hořely i plasty.

Hasiči monitorovali ovzduší v pěti okolních obcích. Do vzduchu se sice dostlaly uhlovodíky a oxid uhelnatý, nikde ale nebyla překročena povolená hodnota.

Hustý dým byl sice viditelný několik kilometrů daleko, lidi ale neohrožoval. Litice jsou na okraji města, takže lidé z těch několika domů v bezprostřední blízkosti zavřeli okna a nevycházeli ven.

ČTK, Lukáš Milota, Tereza Chlubná, Vojtěch Man, van Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme