Kornfeil dojel VC Nizozemska na 11. místě, bodoval i Abraham

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Nizozemska v kategorii Moto3 na jedenáctém místě, na soupeře se přitom musel dotahovat ze 3. desítky průběžného pořadí. Nováček Karel Hanika měl závod skvěle rozjetý, ale po pádu ho nedokončil. V MotoGP bodoval čtrnáctý Karel Abraham.

Jakub Kornfeil dokončil VC Nizozemska na 11. místě

Jakub Kornfeil dokončil VC Nizozemska na 11. místě | Zdroj: ČTK

Jakub Kornfeil měl při závodě smůlu. 15 kol před koncem upadl přímo před ním Niklas Ajo, český závodník se mu sice vyhnul, ale musel vyjet mimo trať a nabral velkou ztrátu. Díky výborné stíhající jízdě se ale dotáhl až na bodované 11. místo.

Nováček mistrovství světa Karel Hanika startoval z osmé pozice a začátek závodu mu vyšel skvěle. Několikrát se dokonce pohyboval na umístění zaručujícím stupně vítězů, poté dlouho jezdil na čele skupiny bojující o čtvrté místo.

7 kol před koncem ale osmnáctiletý mladík chyboval, nezvládl levotočivou zatáčku a spadl. Do závodu se sice ještě vrátil, o několik kol později ale odstoupil.

Podruhé za sebou vyhrál závod Álex Márquez ze Španělska. Na stupně vítězů se s ním postavili další Španěl Álex Rins a Portugalec Miguel Oliveira.

Karel Abraham (uprostřed) dojel v Nizozemsku čtrnáctý a po šesté v sezoně bodoval | Foto: ČTK/AP

MotoGP dál vládne Španěl Márquez

Závodníci v kubatuře MotoGP museli kvůli dešti přesedlat na motocykly s jinými pneumatikami, stejně jako v předchozích sedmi Velkých cenách byl nejrychlejší Španěl Marc Márquez na hondě.

Vyhrál o téměř sedm sekund před Italem Andreou Diviziosem s ducati, třetí byl vítězův krajan a týmový kolega Dani Pedrosa.

Pošesté v sezoně se podařilo bodovat Karlu Abrahamovi. Dojel čtrnáctý a v průběžném pořadí mu patří sedmnáctá pozice. S plným počtem bodů vede Márquez.

Velká cena Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Á. Márquez 38:07,648, 2. Rins (oba Šp./Honda) -2,960, 3. Oliveira (Portug./Mahindra) -3,644, 4. Masbou (Fr./Honda) -16,350, 5. Antonelli (It./KTM) -16,466, 6. Vázquez (Šp./Honda) -16,487, ...11. Kornfeil -23,232, Hanika (oba ČR/KTM) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 8 z 18 závodů): 1. Miller (Austr./KTM) 117, 2. Fenati (It./KTM) 110, 3. Á. Márquez 110, 4. Rins 107, 5. Vázquez 102, 6. I. Viňales (Šp./KTM) 82, ...10. Kornfeil 43, 19. Hanika 16.

Moto2: 1. West (Austr./Speed Up) 46:02,089, 2. M. Viňales (Šp./Kalex) -0,318, 3. Kallio (Fin./Kalex) -0,743, 4. Zarco (Fr./Caterham Suter) -7,300, 5. De Angelis(San Mar./Suter) -11,253, 6. Lüthi (Švýc./Suter) -14,932.

Průběžné pořadí MS (po 8 z 18 závodů): 1. Rabat (Šp./Kalex) 157, 2. Kallio 131, 3. M. Viňales 109, 4. Aegerter(Švýc./Suter) 71, 5. Corsi (It./Kalex) 69, 6. Lüthi 61.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 43:29,954, 2. Dovizioso (It./Ducati) -6,714, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -10,791, 4. A. Espargaró (Šp./Yamaha) -19,199, 5. Rossi (It./Yamaha) -25,813, 6. Iannone (It./Ducati) -29,003, ...14. Abraham (ČR/Honda) -1:05,980.

Průběžné pořadí MS (po 8 z 18 závodů): 1. M. Márquez 200, 2. Rossi 128, 3. Pedrosa 128, 4. Dovizioso 91, 5. Lorenzo (Šp./Yamaha) 81, 6. A. Espargaró 67, ...17. Abraham 15.

Vojtěch Man, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít