Darovat krev s Českým rozhlasem mohou lidé i v Pardubickém kraji

Darovat krev s Českým rozhlasem dnes můžete i v Pardubickém kraji. Do celorepublikového projektu, který má zvýšit počet prvodárců v registrech, se zapojily transfuzní stanice v Chrudimi, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a ve Svitavách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Kohout během odběru | Foto: Radka Zmeková

Přihlásit se může každý zdravý člověk starší 18 let a s váhou nad 50 kilogramů, říká primářka hematologického oddělení litomyšlské nemocnice Zdena Fenclová.

„V populaci se běžně objevují léky, jako je u žen antikoncepce nebo léky na alergii. To potom je na samozřejmě na individuálním zvážení, ale takovéto věci většinou nejsou překážkou,“ dodává.

Samotný odběr trvá několik minut a zkušeností samotných dárců ani nebolí. „Je to úplně malinkaté píchnutí, jako při očkování,“ potvrzuje třeba paní Renata.

Kromě dobrého pocitu mají dárci krve v den odběru také pracovní volno, navíc na konci roku mohou žádat slevu na dani.

Darovat krev s Českým rozhlasem mohou lidé až do poloviny července. Termíny, kontakty ale i odpovědi na nejčastější otázky jsou na webu darujkrev.rozhlas.cz.

Ambasadoři projektu Daruj krev s Českým rozhlasem | Foto: Khalil Baalbaki

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme