Při servisu Tomice jsem si moc šancí nevytvářel, přiznal po postupu Berdych

Tenista Tomáš Berdych zvládl i druhý zápas letošního Wimbledonu. Na travnatých dvorcích v All England Clubu sice prohrál s Australanem Bernardem Tomicem první sadu, další tři ale vyhrál a postoupil do třetího kola.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych vyřadil ve Wimbledonu Australana Bernarda Tomice po čtyřsetové bitvě | Zdroj: Reuters

Co bylo v zápase proti Tomicovi nejtěžší?

Je to nepříjemný soupeř, na trávě dokáže využít svých schopností. První tři sety výborně servíroval, když jsem si nějakou šanci vypracoval, tak jí dokázal odvrátit. Využil jednu jednoduchou šanci, po které to bylo ještě víc komplikované. Hrál výborně, ale čtvrtý set ale ukázal, že nepatří mezi hráče, kteří to dokážou vydržet a vybojovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po utkání mluvil s Tomášem Berdychem reportér Jaroslav Plašil

Důležitým okamžikem byl vítězný tie-break ve druhém setu. Cítil jste, že jde o velkou vzpruhu?

Při jeho servisu jsem si moc šancí nevytvářel, soustředil jsem se hlavně na své podání, abych to s ním dotáhl co nejdále. V tie-breaku jsem cítil svou šanci, věřil jsem, že kdybych udělal jeden, dva balony při jeho podání, tak by to mohlo jít. A také to tak bylo.

Asi jste se necítil úplně fit, polykal jste prášky proti bolesti. O jaké problémy jde?

Po prvním zápase jsem se vzbudil a hrozně mě bolelo zápěstí, které jsem si při pádu narazil. Není to nic příjemného, nemůžu se do bekhendu pořádně opřít. Já navíc při bekhendu víc využívám víc právě levou ruku. I proto jsem returnoval z bekhendové strany čopem, hlavně při prvním podání. Na to nejsem vůbec zvyklý. O to je výhra cennější.

Ve Wimbledonu jde dál pět českých tenistů, končí Hernych a Štěpánek

Číst článek

Ve třetím kole vás čeká Chorvat Čilič, další z hodně nepříjemných soupeřů. Co na něj bude platit a co od něj očekávat?

Hrát třetí kolo zrovna s Čiličem není nic růžového. Nejdůležitější bude, aby byla ruka fit. Když bude dobrá, tak můžu naplno využít své hry, dobře servírovat. Proti němu bude navíc důležité dobře returnovat.

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme