U Poděbrad vyroste nová stanice pro zraněná zvířata

Zraněná a hendikepovaná zvířata ze středních Čech by měla v budoucnu najít nové útočiště na Huslíku u Poděbrad. Sídlo pro asi pět stovek zraněných či nemocných zvířat by mělo být hotové do 30. srpna příštího roku. Záchranná stanice bude sídlit v domku, jehož oprava vyjde zhruba na 40 milionů korun. Na větší část oprav přispěje Evropská unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranná stanice handicapovaných živočichů Drosera Bublava | Foto: Tomáš Vladimír Smolík, Drosera Bublava

Podobná záchranná stanice je v současnosti v nedaleké obci Pátek, konkurovat si však nebudou. Právě z Pátku se zvířata příští rok přestěhují do Huslíku a původní útulek se zruší.

Stanice v Pátku vznikla už v roce 1984. Nejdříve působila jen v okolí Poděbrad, postupně se však rozrostla a nemocná a zraněná zvířata do ní vozili i lidé z Kolína, Nymburka, Lysé nad Labem, Mladé Boleslavi nebo i z Mnichova Hradiště. I proto bylo třeba nové a větší útočiště.

Mezi zachráněná zvířata v Pátku patřili především ptáci, které lidé třeba přejeli autem nebo poranili sekačkami – puštíci, káňata, kalousové, strakapoudi, žluny – ale třeba také netopýři, selata divočáků nebo srnci.

Ročně v Pátku ošetří asi 1400 zvířat, přičemž 60 procent z nich odborníci uzdraví.

Záchrannou stanici pro zraněná zvířata lze současnosti ve středních Čechách najít i ve Vlašimi na Benešovsku, na Čabárně v Kladně či v Krásné Hoře na Příbramsku.

kov, Kateřina Havránková, Veronika Jošková Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme