Opravená silnice z Horek u Staré Paky do Studence se otevře až 8. července

Silnice druhé třídy z Horek u Staré Paky do Studence bude opět průjezdná až od 8. července. Stavba za 52 milionů korun nabrala týdenní zpoždění, a tak se řidiči poprvé svezou po novém povrchu až příští úterý dopoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení

Dopravní značení | Foto: Tomáš Adamec

Samotná silnice z Horek do Studence je už v tuto chvíli hotová, zbývá ale doladit některé detaily.

„Není dokončené dopravní značení, je nalajnováno, ale není svislé dopravní značení a je tam potřeba dokončit některé práce - některé svahy, některé kvůli bezpečnosti. Takže dneska bychom tam řidiče kvůli bezpečnosti určitě pustit nemohli,“ říká manažerka stavby Jana Jiráňová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stavu oprav silnice z Horek do Studence natáčela reportérka Hana Novotná

Původně se měl provoz na silnici vrátit s prvním červencovým dnem. Stavbu ale zpozdilo deštivé počasí. „Podklad silnice je takový, aby se na to mohla dávat asfaltová vrstva. Takže to muselo vysychat, musely probíhat zkoušky a testy, navíc vlastně vápnění podloží,“ popisuje nezávislý starosta Studence Jiří Ulvr.

Na otevření silnice se těší jak řidiči, tak lidé, kteří žijí v blízkosti objížděk. Zvýšeným provozem na objízdných trasách navíc trpí i samotné cesty. S tím se už od září denně potýkají stovky řidičů. Jako například Josef Achrer z Prahy. „Člověk jede velmi pomalu, musí se obrnit velkou trpělivostí - je to skutečně samá díra.“

To přiznává i Jiří Medek z Krajské správy silnic Libereckého kraje, který má objížďky na starosti. „Došlo tam k poškození hlavně z toho důvodu, že ty komunikace třetí třídy svými technickými parametry neodpovídají tomu zatížení, které tam vzniklo.“

„Bylo nutné udělit větší počet výjimek místní nákladní dopravě a samozřejmě tam byla přemístěna autobusová doprava. Docházelo hlavně k poškozování krajnic,“ vysvětluje Jiří Medek.

I proto je v plánu oprava objížděk, a to celkem za 10 milionů korun. Opravy začnou v nejbližších dnech po otevření silnice a hotové by měly být do konce července.


Zvětšit mapu

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme