Venezuela zažila masivní výpadek elektřiny, bez proudu bylo 14 z 23 států

Část Venezuely postihl masivní výpadek elektřiny. Způsobila ho porucha v elektrárně. Výpadek podle agentury AP zasáhl nejméně 14 z 23 států jihoamerické země, včetně hlavního města Caracasu, a přerušil i živý televizní přenos projevu prezidenta Nicoláse Madura.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektřina. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Ministr pro elektřinu Jesse Chacón uvedl, že výpadek způsobila v časných odpoledních hodinách porucha v elektrárně, která dodává elektřinu do centrálních a západních regionů země. Do setmění byly většinou dodávky elektřiny obnoveny, včetně dodávek do hlavního města.

V hlavním městě byly dodávky obnoveny již zhruba po třech hodinách. Výpadek vyřadil z provozu několik linek metra a způsobil problémy v dopravě. Vyvolal rovněž paniku mezi dojíždějícími, kteří se báli, zda se dostanou domů z města proslulého svojí vysokou kriminalitou ještě před setměním.

Přerušení dodávek postihlo i druhé největší město Venezuely Maracaibu na severozápadě země a město Valencia, které je důležitým průmyslovým centrem, napsala agentura Reuters.

Výpadky elektřiny ve Venezuele jsou v posledních letech stále častější. Podle kritiků za to mohou nízké investice státu do energetického sektoru od znárodnění elektrárenských firem v roce 2007 a nízké ceny elektřiny. Podle vlády však za výpadky mohou sabotáže či volně žijící živočichové, jako leguáni a vačice, kteří prý nahlodávají vedení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme