Policie viní pět lidí z nelegálního vyvedení miliard z Česka do Asie

Pětice lidí zřejmě nelegálně vyvedla z Česka za hranice až deset miliard korun. Peníze posílala hlavně do Asie přes účelově založené bankovní účty. Protikorupční policie je kvůli tomu obvinila. Vyvedené peníze podle kriminalistů souvisejí se zbožím prodávaným v asijských tržnicích, které obchodníci řádně nedaní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie | Foto: Ladislav Bába

„K této věci mohu sdělit, že obvinění měli k posílání peněz používat bankovní účty, které byly založené mimo Českou republiku jménem krycích firem sídlících převážně na Kypru."

"Během čtyř let mělo přes tyto účty podle našich závěrů projít v přepočtu více než deset miliard korun,“ potvrdil Českému rozhlasu Jaroslav Ibehej z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality.

Pětice obviněných je stíhána pro trestné činy účast na organizované zločinecké skupině, legalizace výnosů z trestné činnosti a neoprávněné podnikání. „Čtyři z pěti obviněných vzal soud do vazby,“ dodal Jaroslav Ibehej.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme