U trati Tour de France drží Slovákovi Saganovi palce i jeho otec

Slovák Peter Sagan je jednou z výrazných postav letošní Tour de France. Držitel bílého i zeleného trikotu bojoval v každé etapě o vítězství. Palce mu podél trati i v cíli drží spousta fanoušků, ale někteří mají privilegované postavení. Jak by ne, vždyť jde o rodinné příslušníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tour de France ve Velké Británii. Na snímku slovenský závodník Peter Sagan s otcem Ľubomírem | Foto: Jiří Hošek

U autobusu stáje Cannondale se před startem jedné z etap odehrává malý rituál. Slavný cyklista se pozdraví s tátou Ľubem a dalšími příznivci v modrých fleecových mikinách s nápisem Sagan Fans Team na zádech.

„Vyjde z autobusu, dám mu otcovské požehnání a povím, že se celí těšíme a čekáme na něj na pásce,“ říká závodníkův otec Ľubomír Sagan.

Ten právě s ostatními členy fanklubu pije espresso, které nezištně přinesl slovenský masér týmu. A i další členové stáje dávají najevo, že doprovod týmového lídra má doložku nejvyšších výhod.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se členy fanklubu Petera Sagana natáčel britský zpravodaj ČRo Jiří Hošek

Denní program slovenské miniexpedice má svá pravidla. „Ráno vstaneme, dáme nějakou kávičku a jdeme na start, kde se něco zobne. A po startu se přesuneme vlastně už rovnou do cíle, kde čekáme celou dobu, než přijede peloton,“ popisuje bratranec Petera Sagana Robert Čado.

Robert dlouhodobě žije a pracuje ve Velké Británii a během ostrovních etap fungoval coby produkční skupinky, která se i se zásobami vtěsná do jednoho kombíku.

A jaké je to v cíli? Robertovi se prý při divokých spurtech pokaždé zatají dech. A v klidu nezůstává ani tatínek Ľubo. „Hřeje mě to u srdíčka a určitě jako tatínek, když se ten finiš blíží, tak je to takové očekávání, ale pěkné,“ líčí Ľubomír Sagan.

Ten bude syna doprovázet během prvních deseti etap na Tour. Pak chce ještě přiletět na poslední den do Paříže, kde, jak pevně doufá, jeho syn získá potřetí za sebou zelený trikot pro vítěze bodovací soutěže.

Tour de France ve Velké Británii. Příprava stáje Cannondale před etapou | Foto: Jiří Hošek

Vizitka cyklistického etapového závodu Tour de France 2014 | Foto: ČTK

Jiří Hošek, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme