Ve školce na Vyškovsku spadly dvě děti do studny, zachránila je učitelka

Dva šestiletí chlapci dnes spadli do špatně zajištěné studny v areálu mateřské školky v Bohdalicích-Pavlovicích na Vyškovsku. Zachránila je devětatřicetiletá učitelka, která je držela nad vodou, než se dostavila pomoc. Incident se obešel bez vážnžých zranění. Případem se zabývá policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školka v Bohdalicích-Pavlovicích na Vyškovsku, kde spadly do špatně zakryté studny dvě děti | Zdroj: ČTK

„Zjišťujeme, proč byla studna nedostatečně zajištěná a budeme dál prověřovat, zda tam došlo k nějakému protiprávnímu jednání,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Učitelka si podle policejní mluvčí všimla, že poklop od studny je otevřený a dvě děti chybí. Když zjistila, že jsou ve vodě, šla jim na pomoc.

Zatím není jasné, zda do studny skočila, nebo se do ní spustila po kovové trubce, kterou se z podzemí voda čerpá. Studna je 11 metrů hluboká, přičemž do čtyř metrů je zaplavena vodou.

Otevřená byla zřejmě kvůli zlodějům kovů. „Její poklop tvoří dva betonové kusy, mezi nimiž byla umístěna třetí část z kovu. Ještě minulý čtvrtek tam byla. Někdo ale kovový poklop ukradl,“ popsal starosta obce Jan Hrežo.

Než přišla pomoc, šlapala učitelka vodu

Učitelka musela ve studni přidržovat děti, zároveň se držet tyče a „šlapat vodu“. První se o neštěstí dověděli pracovníci obce, kteří pracovali nedaleko školky. Dovnitř spustili žebřík, po němž jeden z hochů sám vylezl. V tu chvíli už dorazili hasiči, kteří vyprostili ze studny učitelku s druhým chlapcem.

„Vodu ve studni používáme jen k závlahám. Je velmi studená. Paní učitelka prokázala opravdu velkou odvahu,“ uvedl starosta.

Studnu prý nechá co nejdříve zakrýt betonovým panelem tak těžkým, že jej „ani čtyři zloději neukradnou“. Podle něj učitelka nemohla tušit, že studna byla v době, kdy si děti hrály za hezkého slunečného dopoledne na zahradě, odkrytá.

„Chlapci měli neskutečné štěstí, celá událost pro ně skončila oděrky a podchlazením,“ řekla mluvčí jihomoravské zdravotnické záchranné služby Barbora Zuchová.

Záchranáři chlapce odvezli na pozorování do brněnské dětské nemocnice v Černých Polích. Učitelka je v pořádku, ale je také v nemocnici.

Neštěstí se stalo krátce před 11. hodinou. Kriminalisté, ale také pracovníci radnice z Bohdalic-Pavlovic ve výkupnách kovů hledají železnou část, která studnu zakrývala a kterou někdo odcizil.

ČTK, Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme