mateřská škola

|Anna Kottová |Regiony

Praha 22 ustoupila rodičům. Mateřské školy zůstanou přes léto částečně otevřené

Státní mateřské školy zůstanou na Praze 22 v létě částečně otevřené. Původně přitom chtěly ředitelky a radnice přes prázdniny uzavřít všechny tři školky, které městská část zřizuje. Rodičům doporučovaly využít příměstské tábory nebo soukromé školky, které jsou několikanásobně dražší. Někteří rodiče se proto vzbouřili a začali sbírat podpisy pod petici. Praha 22 následně svůj postoj změnila.

|Anna Kottová |Regiony

Praha 22 uzavře v létě všechny státní mateřské školy. Využijte soukromé, vzkazuje rodičům

Praha 22 se rozhodla přes léto uzavřít všechny tři mateřské školy, které městská část zřizuje. Ředitelkám došla s rodiči trpělivost, protože přihlášené děti do školek buď vůbec nechodily, nebo nepravidelně a bez omluvy. Způsobovalo jim to ekonomické i personální problémy. Rodiče prý mohou přes léto využít příměstské tábory nebo soukromé školky. Obojí je ale několikanásobně dražší. Rodiny žijící například v Uhříněvsi nebo Pitkovicích se proto bouří, a dokonce sbírají podpisy pod petici. Problém se snažíme řešit, zní z radnice.

Mateřská škola v Novém Boru otevřela na přání rodičů třídu pro batolata

|Tomáš Mařas |Regiony

V Novém Boru na Českolipsku funguje v jedné z mateřských škol takzvaná třída pro batolata. Ta je určená pro děti ve věku od dvou do tří let. Přihlášených jich je pětadvacet. A tak nejen maminky na mateřské dovolené, které potřebují pracovat, mají postaráno o dítě, které nedosáhlo věku nutného pro vstup do mateřské školy.

| ČTK, Kateřina Pichalová |Zprávy z domova

Školky mohou odmítnout neočkované děti, vzkázal rodičům Ústavní soud

Očkování může i nadále zůstat podmínkou pro přijetí dítěte do mateřské školy. Ústavní soud dnes nevyhověl návrhu na zrušení sporných paragrafů. Návrh částečně zamítl, částečně odmítl. Už před týdnem soudci jiným verdiktem potvrdili, že ministerstvo zdravotnictví může určovat vyhláškou povinné vakcíny a že rodičům hrozí za nedodržení povinnosti pokuta.

|Olga Štrejbarová, Marína Dvořáková |Regiony

Ačkoli mohou, učitelky mateřinek odmítají dávat dětem léky na alergii. Bojí se

Kinedrylu před cestou na výlet, spreje do nosu při rýmě ani masti na vyrážku se většina dětí z vysočinských školek od učitelky nedočká. Odmítají jim jakékoli léky poskytnout. Rodiče tak musí kvůli pár kapkám na cukr utíkat z práce, aby dítě s alergií neprotrpělo celý den. Za vším stojí nedostatečná formulace zákona, ze kterého mají učitelky strach. Stejně jako z některých rodičů, kteří na ně svádí vinu za každou maličkost.