Ve Zlíně a Otrokovicích mohou cestující MHD ode dneška platit i SMS zprávou

Cestující městskou hromadnou dopravu ve Zlíně a Otrokovicích mají od dnešního dne možnost zaplatit jízdné prostřednictvím SMS zprávy. Je to dražší než běžná jízdenka, ale zato pohodlnější. Krátkou textovou zprávou odeslanou z mobilního telefonu mohou cestující zaplatit tři druhy jízdenek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon | Foto: Fotobanka RGBStock

SMS jízdenku je nutné poslat ještě před nástupem do autobusu nebo trolejbusu. Zaplatit až po nástupu je proti přepravnímu řádu. Na to důrazně upozorňuje i Jiří Ondráš z Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice:

„Doporučuji minimálně tři minuty před nástupem si jízdenku objednat a zakoupit. Revizor má čtečku a je schopen si ověřit, jestli je SMS jízdenka platná, či není.“

Placení z mobilního telefonu je pokusem o vstřícný krok především k mladším cestujícím. Nápad oceňuje například Ivana Kubová z Otrokovic:

TYP A
Text DSZO pro jízdenku na 40 minut za 20 korun na číslo 90206
TYP B
Text DSZO24 pro jízdenku na 24h za 90 korun na číslo 90206
TYP C
Text DSZO24Z pro zlevněnou jízdenku na 24h za 45 korun na číslo 90206

„Myslím, že to bude využívat spousta lidí. Já kdybych potřebovala, tak určitě. Pro někoho, kdo není úplně mobilně zdatný, to ale možná bude složité.“

Odeslat peníze prostřednictvím SMS je možné z jakéhokoli telefonu, cestující ovšem musí mít u svého operátora aktivovanou službu Prémium SMS, jinak za jízdenku nezaplatí.

Samozřejmostí je SIM karta mobilních operátorů působících pouze na území České republiky.

„My umisťujeme do vozidel letáky s návodem, jakým způsobem systém SMS funguje, jak si jízdenku koupit, jak se prokázat přepravní kontrole revizorovi a jak si případně vyžádat duplikát SMS jízdenky při náhodném smazání. A také jak a kde uplatnit reklamaci,“ uvádí Ondráš.

Jedním telefonem lze přitom zakoupit i více současně platných jízdenek pro více cestujících.

Pavel Sedláček, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme