Gibsona na MFF vyzpovídá Eben, ve velkém sálu hotelu Thermal bude přihlížet 1250 diváků

Karlovy Vary jsou téměř připraveny na 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Probíhá ještě zkouška pokladen, ve kterých se zítra od devíti hodin ráno začnou prodávat lístky. Očekávaný host letošního ročníku Mel Gibson přijede zřejmě v pátek odpoledne. Část své návštěvy věnuje divákům. Marek Eben s ním povede rozhovor ve velkém sálu hotelu Thermal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mel Gibson ve filmu Na hraně temnoty (Edge of Darkness) | Foto: Warner Bros.

Červený koberec před hotelem Thermal pokrývá ochranný igelit, který má zabránit případnému poškození. Za hotelem se objevil nafukovací kinosál, který čeká na první hosty.

Sochy symbolizující Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech už stojí na určených místech. Postavené jsou také téměř všechny stánky s občerstvením i pro doprovodné programy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak probíhají přípravy na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, popsala Andrea Strohmaierová

Baťůžkáři se začnou sjíždět pravděpodobně během zítřka. Ve stanovém městečku na Rolavě čeká návštěvníky jedna novinka, tou je festivalová pokladna. Lidé nebudou muset kvůli vstupenkám brzy ráno vstávat a cestovat přeplněnými autobusy.

Největší hvězda letošního festivalu Mel Gibson by měla dorazit v pátek dopoledne. Organizátoři ale nechtěli prozradit, jestli přiletí přímo do Karlových Varů nebo na pražské letiště Václava Havla. Na festivalu by se měl herec, režisér a producent zdržet do neděle.

Mela Gibsona vyzpovídá Marek Eben

Gibson uvede první den víkendu v letním kině snímek Šílený Max, ve kterém si zahrál hlavní roli. Část své návštěvy chce věnovat také divákům. Jak mu řekl loňský host festivalu John Travolta, atmosféra je v Karlových Varech úžasná právě díky lidem. Někteří návštěvníci si tak budou moci naživo poslechnout rozhovor s Melem Gibsonem.

„Marek Eben točí své Plovárny studiově v Praze. Tentokrát bude Plovárna s Melem Gibsonem natáčena přímo ve velkém sálu hotelu Thermal za účasti 1250 diváků,“ prozradil prezident festivalu Jiří Bartoška.

Mezinárodní filmový festival doprovázejí také charitativní akce. Pozornost letos patří Lince bezpečí, která slaví 20 let od založení.

Letošní ročník začíná v pátek 4. července a o lístky na filmové projekce je už teď velký zájem. Internetový předprodej vstupenek skončil během necelých deseti minut.

Diváci si zarezervovali deset tisíc lístků. Další budou k dispozici v hlavních pokladnách karlovarského hotelu Thermal. Otevřou se ve čtvrtek 3. července v devět hodin ráno.

Andrea Strohmaierová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme