Soud začal řešit první žalobu na exšéfa Sazky. Obhájkyně soudkyni nařkla z podjatosti

Spor mezi Českým svazem tělesné výchovy a bývalým šéfem společnosti Sazka Alešem Hušákem řeší pražský městský soud. Svaz požaduje po Hušákovi dva miliony korun za poškození dobrého jména svazu i českého sportu. Chce také omluvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Hušák | Foto: Filip Jandourek

Bývalému šéfovi Sazky Aleši Hušákovi vadí to, že soud případ projednává odděleně. Projednání porušení dobré pověsti soudkyně oddělila od jednání o náhradě škody, která dosahuje přes 951 milionů korun.

Advokátka Aleše Hušáka Klára Samková trvá na tom, že soudkyně je z těchto důvodů podjatá. Podle jejího názoru by neměla jednání vést, obrací se proto na Ústavní soud. „Procesní postup paní předsedkyně shledávám velice nestandardní, předjímající rozhodnutí v další věci. Vylučuje to podle mého zachování ústavnosti práva na spravedlivý proces,“ řekla Samková.

Aleš Hušák podle Samkové žádnou škodu Sazce nezpůsobil, ani ČSTV, potažmo její nástupnické organizaci - České unii sportu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Od soudu s bývalým šéfem Sazky telefonovala reportérka Květa Moravcová

„Tím, jakým způsobem vlastně rozhodoval, a tím, jak společnost vedl, a to, že ji přivedl až na pokraj konkurzu, tak se domníváme, že poškodil nejen samotnou společnost Sazka, ale především majoritního akcionáře, a tedy ČSTV,“ vysvětluje důvod podání žaloby mluvčí České unie sportu Lenka Tichá.

Souhlasí s tím, že dokazování bude složité: „Jde o tisíce stran dokumentů, které na soud vezlo nákladní auto. Takže už jenom prostudovat ten spis samotný musí být pro soudce velmi náročné. My se domníváme, že je v něm dostatek důkazů o činnosti Aleše Hušáka v Sazce.“

Podle právníka ČSTV Aleše Rozehnala ale stížnost na soudkyni na proces žádný vliv nemá, s dnešním průběhem soudu je spokojen.

„Já se domnívám, že jsme přinesli dostatek důkazních prostředků tak, aby bylo žalobě vyhověno,“ řekl Rozehnal.

V další části žaloby požaduje České unie sportu na Aleši Hušákovi skoro miliardu korun za škody, které jako šéf Sazky způsobil. Soud o tom bude jednat později.

Jaroslav Skalický, Květa Moravcová, Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme