Kovozoo ve Starém Městě otevřela porodnici na výrobu zvířat z odpadu

Evropsky unikátní Kovozoo ve Starém Městě otevřela porodnici. Kdokoli si v ní může vyrobit zvíře z kovového odpadu. Materiál dostane zdarma na místě. Pokud bude zvíře v životní velikosti, stane se součástí tamní specifické zoologické zahrady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žirafa Safira měří pět metrů. Stojí u ní vedoucí Kovozoo Petra Polášková | Foto: Pavel Sedláček

V porodnici, kterou představuje hala o rozměrech asi dvacet krát deset metrů, najdou zájemci pro svoji tvorbu tuny materiálu.

„Všechno potřebné připravíme, jak železo, tak také je tady odborný dohled, který se svařováním zvířat vždy pomůže,“ připomíná vedoucí Kovozoo Petra Polášková.

Nový exponát se stane součástí specifické zoologické zahrady, která už ukazuje na osmdesát zvířat vyrobených výhradně z kovového odpadu.

Návštěvníci Kovozoo uvidí například dvojici pštrosů ze zkroucených drátů. Jeden ze dvou gepardů je zase vyroben z dílů bouraného BMW. Tři hasicí přístroje zase představují rodinu tučňáků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kovozoo navštívil reportér ČRo Pavel Sedláček

Prvním zvířetem vyrobeným v porodnici je žirafa v životní velikosti. „Má kolem pěti metrů, takže je to opravdu dospělý jedinec. Je povrchově ošetřena, aby vydržela co nejdéle,“ vysvětluje vedoucí Kovozoo.

Nejtěžším exponátem je dvoutunový nosorožec Norbert, dohání ho ale bizon Tatanka. Jeho výrobu ale provázela komplikace. „Tvůrci ho svařovali zvenku i zevnitř, až se zjistilo, že otvor je malý a tvůrce nemohl vylézt. Musela proběhnout operace, aby tvůrce mohl vylézt,“ vzpomíná Petra Polášková na úsměvnou příhodu.

Zájemci o výrobu zvířete se musejí dopředu domluvit s vedením KovoZoo na přesném termínu. Otevřeno je od dubna do října každý den od 9 do 18 hodin.

Pavel Sedláček, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme