Ruská stíhačka údajně sestřelila ukrajinský bitevník, mluví se i o sestřelení dopravního letadla

Kyjev obvinil Rusko ze sestřelení svého bitevního letounu Suchoj Su-25. Letadla tohoto typu ukrajinské letectvo používá v boji s proruskými separatisty na východě země. Již dříve Kyjev obviňoval Rusko, že ukrajinská letadla čelí ostřelování z ruského území, tentokráte však bitevník údajně sestřelila ruská stíhačka. Mezitím Ukrajinci mluví o dalším sestřeleném letadle na východě země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bitevník Su - 25 | Foto: FAS

„Ve středu se okolo 19. hodiny odehrála další ruská provokace. Ruský vojenský letoun zasáhl raketou letoun Su-25 ukrajinského vojenského letectva, který plnil úkoly na území Ukrajiny,“ prohlásil dnes před novináři mluvčí bezpečnostní rady Andrij Lysenko.

„Naše letadlo bylo sestřeleno, pilot se katapultoval a byl dopraven do bezpečí. Je celý a zdravý, zranění neutrpěl,“ řekl podle agentury Unian a dodal, že Kyjev chystá odpověď Rusku.

Zprávy o sestřelení ukrajinského bitevního letounu označilo ruské ministerstvo obrany jako absurdní obvinění. Řekl to i ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin.

Mezitím ale Ukrajinci mluví o dalším sestřeleném letadle na východě země. Na stránkách takzvané Doněcké lidové republiky se objevila informace a videozáznam o sestřelení dalšího letadla, tentokrát nad východoukrajinském městě Torez.

Údajně má jít o dopravní letadlo, které dopravovalo zázemí – léky a další vybavení pro ukrajinské síly. Informaci se ale zatím nepodařilo ověřit z jiných zdrojů.

Ze záběrů je ale jasné, že letadlo bylo sestřeleno. Na záběrech se objevuje obrovský výbuch.

Rusko k nám vysílá další ozbrojené jednotky, tvrdí ukrajinský analytik Timčuk

Číst článek

Povstalci nedávno ohlásili sestřelení dvou letounů Su-25, které napadaly jejich pozice v Doněcké oblasti.

Jeden ze strojů byl podle nich u Horlivky zasažen přenosnou raketou, odpálenou ze země, a pak odletěl směrem k nejbližšímu letišti. Z letadla se valil silný dým.

O údajném sestřelení druhého bitevníku rebelové žádné podrobnosti neposkytli.

U města Horlivka povstalci podle svých slov nedávno sestřelili jeden ze dvou letounů Su-25

Martin Dorazín, ČTK, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme