Pod chebský hrad se na Letní bláznění sjedou klauni a varietní umělci

Chebské kulturní léto pokračuje další částí svého programu. Pod historickými hradbami v Krajince vystoupí na druhém ročníku Letního bláznění klauni, šašci i varietní umělci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klaun Mireček a Leontýnka | Foto: Eva Dvořáková

Prvním představením v sobotu bude Šprušle od jedenácti hodin. „Má krásný podtitul. ‚Když vám uletí sen nebo letadlo, nezoufejte a hledejte klauny.' To je vypovídající o celém projektu,“ řekla Miroslava Pavlíková z kulturního centra Svoboda, které Letní bláznění pořádá.

Sobotní program bude pokračovat Arénou pro bláznění a představením pro děti Vokův pes Vilém. Den, na kterém vystoupí profesionální i začínající umělci, zakončí ohnivá show. Odvypráví legendu o ptáku Fénixovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

S jednou z organizátorek Letního bláznění mluvil Zdeněk Trnka

Všechny představení jsou zdarma. „Budeme pouze vybírat dobrovolné vstupné, takže bude záležet na divácích, jestli budou ochotni něco přispět.“

Organizátoři jsou připraveni i na změnu počasí. Pokud by měly program ohrozit velké přeháňky, přesunou představení pod střechu do KC Svoboda.

Projekt proběhl poprvé minulý rok jako součást mezinárodního programu, který doprovázel zásadní proměnu území pod hradem Cheb v rozkvetlý park.

„Letní bláznění vzniklo v loňském roce, kdy byla krajinná výstava. Vymysleli jsme tři víkendy pro malé i velké plné cirkusové akrobacie, představení a workshopů. A protože to mělo obrovský úspěch u lidí, rozhodli jsme se na základě spolupráce s městem v tom pokračovat,“ uvedla Miroslava Pavlíková.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme