Lukáš Rosol postoupil v chorvatském Umagu do čtvrtfinále

Český tenista Lukáš Rosol potvrzuje výbornou formu posledních týdnů i chorvatskému Umagu. Španěla Pera Ribu porazil ve třetím kole 2:0 na sety a ve třetím turnaji za sebou postoupil do čtvrtfinále.

Lukáš Rosol bude ve Stuttgartu bojovat o 2. titul na okruhu ATP

Lukáš Rosol bude ve Stuttgartu bojovat o 2. titul na okruhu ATP | Zdroj: Reuters

Začátek zápasu proti Španělu Ribovi přitom rodákovi z Brna nevyšel. Přišel o své podání a prohrával 0:3. Nepříznivý stav ale dokázal vyrovnat a první sada dospěla do tie-breaku, kterou osmadvacetiletý Čech vyhrál 7:4.

Druhý set už byl jednoznačný. Španěl v něm získal jedinou hru a Lukáš Rosol po hodině a čtrnácti minutách zvítězil 7:6 a 6:1.

O postup mezi nejlepší čtyři hráče turnaje se utká s třetím nasazeným hráčem turnaje, Chorvatem Marinem Čiličem, kterého zatím v žádném ze tří vzájemných zápasů neporazil.

Tenisový turnaj mužů v Umagu v Chorvatsku (antuka, dotace 485 760 eur):
Dvouhra - 2. kolo:
Rosol (5-ČR) - Riba (Šp.) 7:6 (7:4), 6:1, Čilič (3-Chorv.) - Sijsling (Niz.) 7:5, 6:3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít