Učitel se u soudu přiznal k vraždám. Zabil studentku a jejího dědečka

U Krajského soudu v Ostravě začalo líčení se střelcem z Raškovic. 31letý učitel, který podle obžaloby zavraždil svou 17letou studentku a jejího dědečka, se k činům doznal. Dál vypovídat ale odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud Ostrava pokračoval v projednávání žhářské kauzy z Vítkovic | Foto: Tomáš Adamec

Podle státního zástupce Víta Legerského útočník jednal podle předem promyšleného plánu.

„Obžaloba vychází z toho, že tam byla nějaká předchozí úvaha. Máme za to, že tu úvahu začal rozvíjet od předchozího večera. Šlo o desítky, případně stovku vystřelených nábojů,“ řekl žalobce.

Studentka frýdecko-místecké střední školy a nový učitel se podle obžaloby sblížili loni na začátku školního roku. Když se středoškolačka o pár týdnů později snažila kontakt omezit, chtěl se jí pomstít.

Do Raškovic přijel loni v listopadu taxíkem a do rodinného domu se dostal rozbitým oknem. Zbraň namířil nejdříve na 74letého dědečka.

„V době útoku měl tři krátké střelné zbraně, všechny použil. Jednu pistoli měl ještě v době zadržení zásahovou jednotkou poblíž obce Raškovice. V té zbrani byly ještě dva aktivní náboje,“ shrnul útok šéf moravskoslezských kriminalistů Tomáš Kužel.

Kriminalisté u učitele doma v Petřvaldu na Novojičínsku následně našli celý arzenál zbraní. Byla mezi nimi i opakovací brokovnice a šest tisíc nábojů. Na vše měl povolení.

Za útok, který přežila jen dívčina babička, hrozí pachateli minimálně dvacet let za mřížemi. Rodina zastřelené dívky požaduje odškodnění přes sedm milionů korun.

Jana Jeckelová, Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme