Mým snem je etapu na Tour vyhrát, neměl jsem k tomu daleko, ví König

Cyklista Leopoled König slaví na Tour de France historický úspěch. Ve třinácté - horské - etapě ze St. Étienne do Chamrousse si dojel pro třetí místo. Českého jezdce stáje NetApp předčili pouze Polák Majka a Ital Nibali, který si třetím etapovým vítězstvím pojistil žlutý dres pro vedoucího muže pořadí. König se v průběžné klasifikaci posunul na desátou příčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leopold König (v modrém) za vítězem 13. etapy Tour Italem Vincenzem Nibalim | Zdroj: Reuters

Uvědomujete si, že jde o nejlepší český výsledek, který kdy někdo v takové etapě zajel?

Mým snem je etapu vyhrát, šel jsem si za tím, neměl jsem k tomu daleko. Třetí místo je ale skvělé, za chvíli mi asi dojde, že to byla super jízda. Jsem nesmírně spokojený. První horský dojezd mě posunul do 10. místa celkově, což je posun, který jsem ani nečekal.

Když jste začal odpovídat, myslel jsem, že jste zklamaný…

Přehrát

00:00 / 00:00

Leopolda Königa v cíli 13. etapy zpovídal Tomáš Kohout

Zklamaný nejsem vůbec, ale k vítězství mnoho nezbývalo. Čekal jsem, že mi Nibali ujede o víc, ale nakonec to nebylo o tolik. Ale po dvanáctikilometrovém sólu už jsem s tím nemohl víc udělat

Zaútočil jste hodně odvážně už jedenáct kilometrů před cílem. Jaké to bylo, když vás dojel Majka, který nechtěl střídat, a nakonec jste to táhli ve třech s celkovým lídrem Nibalim?

Vůbec jsem se o něj nezajímal, byl mi úplně ukradený. Jel jsem si svoje tempo a věděl jsem, že on mě nevystřídá, i když samozřejmě mohl. Kdyby nás Nibali nedojel, tak jsem mu teoreticky mohl nechat etapu. Nejel úplně fér, v cíli neměl spurtovat, měl aspoň chvíli pracovat.

Leopold König si ve 13. etapě Tour de France dojel pro třetí místo

Číst článek

Jaké to je nechat za sebou tolik velkých jmen? Prakticky všechny kromě lídra Tour…

Jde o hezký pocit, ale Tour teprve začíná. Budu radši, když budu moct tohle zopakovat i v dalších těžkých dojezdech. Máme za sebou třináct etap, dojezdů bude spousta a Tour bude ještě těžká. Věřím, že výkony budou konzistentní a vyhnu se nějakému velkému výkyvu.

Jak vám v etapě provázené horkem pomohla přítomnost spousty českých fanoušků? Osm set metrů před cílem na vás prý křičela rodina. Vnímal jste je?

Fanoušků bylo hrozně moc, vnímám hodně vlajky. Když jsem viděl vlajku, tak jsem věděl, že jsou u ní Češi. Hrozně mi to pomáhá, je to krásný pocit, když vidíte kolik lidí Tour baví a kolik lidí sem z Čech přijede. Moc jim děkuji za podporu.

Tomáš Kohout, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme