Činoherák Ústí je vyšetřován kvůli autorským právům, obvinění odmítá

Obecně prospěšná společnost Činoherní divadlo podala trestní oznámení o možném porušování autorských práv ke hrám. Podle ředitele a právníka Jana Žáka je zřejmě porušují lidé ze spolku Činoherák Ústí. Ten vznikl v březnu a tvoří ho převážně lidé z původního Činoherního divadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Nuckolls, šéf spolu Činoherák Ústí, obvinění odmítá | Foto: Miroslav Rosendorf

„Vše jsme provedli, a dávali jsme si na to bacha, podle platného právního řádu. Spolek odkoupil pět inscenací a zbytek jsme přelicencovali, což je běžná věc,“ odmítá obvinění předseda a umělecký šéf spolku Činoherák Ústí Filip Nuckolls.

„Zažádali jsme o licence znovu, nazkoušeli jsme je a můžeme je znovu uvádět,“ je přesvědčen šéf spolku.

Činoherní divadlo zaniklo poté, co z principu nepožádalo o městské granty na letošní rok vyhlášené až koncem ledna. Soubor pak odmítl přejít do městem založeného Činoherního studia a založil vlastní spolek.

Po založení nového městského divadla, které zatím nefunguje, zaniklo prakticky i Činoherní divadlo, které vůli dluhům podalo návrh na insolvenční řízení.

Gabriela Hauptvogelová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme