České basketbalistky chtějí na OH mládeže dosáhnout na čtvrtfinále

Basketbal 3 na 3, neoficiálně streetball. Jedna ze sportovních disciplín, ve které má Česká republika zastoupení na druhých olympijských hrách mládeže v čínském Nankingu. Čtyřčlenný tým vede bývalá reprezentantka Michaela Uhrová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trojkový basketbal byl letos k vidění i v Karlových Varech.jpg | Foto: ČBF .

Juniorská mistryně světa, mistryně a vicemistryně Evropy a dvojnásobná účastnice olympijských her. To je ve zkratce výpis největších úspěchů Michaely Uhrové coby hráčky pětkového - klasického basketbalu.

Poté, co letos ukončila aktivní kariéru, je v roli asistentky trenéra u týmu mladoboleslavské Slovanky.

Co se streetballu týče, není Michaela Uhrová žádným nováčkem a například zkušenosti s trénováním má dlouhodobé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ale holky jsou dobře připravený, jsou zkušený z pětkovýho basketbalu a věřím jim, říká trenérka Michaela Uhrová

„Před dvěma lety jsem byla na mistrovství světa v Aténách, kde jsme skončili na 5. místě. Pak jsem přešla do role trenérky a vedu ženy i holky do osmnácti let,“ říká trenérka českého národního týmu Michaela Uhrová.

Tým, který odletěl do Nankingu ve složení Gabriela Andělová, Sarah Beránková, Tereza Kracíková a Aneta Zuzáková je dobře připraven.

Jsou to hráčky, které nejlépe zvládnou náročný basketbal 3 na 3. Ten se od normálního basketu hodně liší.

„Je to velký rozdíl. Herní styl je jiný a fyzicky náročnější. Je 12 vteřin na útok i na obranu, není prostor na odpočinek. Ale holky jsou dobře připravený, jsou zkušený z pětkovýho basketbalu a věřím jim.“

A jaké jsou cíle českých basketbalových reprezentantek? Odpověděla v rozhovoru pro radio Wave Tereza Kracíková.

„Chceme se dostat do čtvrtfinále, pak se uvidí. Bude to hodně těžké, protože nastoupíme proti Americe a dalším silným soupeřům.“

Olympijské hry mládeže se konají od 17. do 27. srpna a deset českých chlapců a 27 dívek tam zabojuje o medaile ve čtrnácti olympijských sportech.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme