Cyklisty v Ústí nad Labem čekají nové cyklostezky i zázemí u nádraží

Město Ústí nad Labem podpoří cyklisty. Postaví pro ně zázemí u nádraží, nové stezky a ještě o prázdninách by se měli dočkat i speciálního stojanu. Bude zastřešený a napojený na mechanismus, který z energie ze šlapání vyrobí elektřinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do konce prázdnin postaví v Ústí nad Labem speciální stojan na kola

Do konce prázdnin postaví v Ústí nad Labem speciální stojan na kola | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Díky tomu by se mohlo v noci proměňovat jeho osvětlení nebo by si tam člověk mohl třeba nabít telefon,“ vysvětlil účel úpravy její autor architekt Jan Soukup. Časem by chtěl stojan propojit i s fontánou, která stojí poblíž, a tím jí rozehrát.

Město vyjde vstříc turistům i místním cyklistům. Pro projíždějící návštěvníky chystá cyklopoint v takzvaném Zanádraží co nejblíž u Benešova mostu, kde by mohli kolo odložit nebo se osprchovat. A k dispozici budou mít i základní náhradní díly a nářadí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na jaké novinky se v Ústí nad Labem můžou cyklisté těšit, zjišťovala Gabriela Hauptvogelová

Pohyb po Ústí nad Labem na kole usnadní i nová cesta od nádraží na střekovskou stranu k Labské cyklostezce.

„Předpokládám, že se budeme snažit zřejmě využít jednoho chodníku tak, aby byl přístupný i pro cyklisty. Ten druhý zůstane pro chodce,“ popsal plánované změny vedoucí odboru dopravy magistrátu Dalibor Dařílek.

Bezpečněji budou moct lidé na kolech cestovat také od Labské ke Krušnohorské cyklostezce. Město už letos začne se stavbou nové stezky od Městských sadů na Bukov a prostor vyhrazený pro cyklisty by se měl v budoucnosti rozšiřovat dál.

„Projekt počítá s dalším úsekem od ulice Božtěšická podél areálu SK Tatran, jezdecký klub. A pak je součástí dokumentace část v Herbenově ulici, kde je zástavba,“ řekl Dařílek. Projekt ale není dokončený kvůli problému s biokoridorem.

„Pokud nějakou cyklostezku, tak by měla odněkud někam vést. Dvoukilometrové kousíčky jsou k ničemu. Takže tohle rozhodně vítám,“ okomentoval novinky cyklista Jan Pácha.

Nové části by měly stát zhruba 15 milionů korun. Město chce požádat o dotaci Státní fond dopravní infrastruktury.

V okolí Ústí nad Labem chce město prodlužovat cyklostezky | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme