Rodinám vojáků padlých v Afghánistánu poslali Češi už téměř 4 miliony korun

Bezmála čtyři miliony korun už darovali Češi do sbírky na pomoc rodinám vojáků padlých v afghánské misi. Pětici výsadkářů ztratila armáda v červenci, po útoku sebevražedného atentátníka nedaleko základny Bagram. Památku padlých vojáků uctí večer i benefiční koncert v Divadle Broadway.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští vojáci hlídají základnu v Bagrámu | Foto: plk. Jana Růžičková, Generální štáb Armády ČR

Speciální konto nechali zřídit kolegové padlých vojáků a zaštítila ho Charita České republiky. Přispívat je možné až do září.

„Charita po dohodě s Armádou České republiky administruje sbírkové konto. Je tam aktuálně 3,9 milionu korun. Výtěžek sbírky bude v září rozdělen rovným dílem těmto pěti rodinám,“ přibližuje mluvčí charity Jan Oulík.

Sbírka na podporu rodin padlých vojáků
Číslo účtu: 44665522/0800
Variabilní symbol: 916
Peníze lze posílat do 1. září.

Památku pětice vojáků připomene dnes večer i benefiční koncert v pražském Divadle Broadway. Vzpomínkové setkání pořádají výsadkáři a Svaz vojáků z povolání. Výtěžek z akce poputuje rodinám padlých. Cílem je vyjádřit solidaritu.

„Morální podpora pozůstalým po pěti výsadkářích z Afghánistánu a vlastně i morální podpora jednomu vojákovi, který je ještě v nemocnici a má za sebou několik operací. Ale samozřejmě i vojákům, kteří nadále slouží v Afghánistánu,“ vysvětluje Libor Smékal, voják z povolání a hlavní organizátor koncertu.

Vystoupí například Helena Vondráčková, Monika Absolonová nebo Support Lesbiens. Během večera se budou také dražit sběratelské předměty, které pro tento účel věnovaly známé osobnosti.

Pavla Kociánová, Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme