Do vyšší kategorie GP se volejbalistky nedostaly, i tak trenér Parisi hodnotí sezonu kladně

Finále třetí skupiny světové Grand Prix sice skončilo pro české volejbalistky prohrou. Debakl s Bulharskem 0:3 na sety by ale podle trenéra národního týmu a také samotných hráček neměl zastínit úspěchy, kterých český výběr v uplynulé sezoně dosáhl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italksý trenér Parisi udílí svým svěřenkyním pokyny | Foto: Český volejbalový svaz

"Vyhrály jsme kvalifikaci na mistrovství Evropy, vyhrály jsme dva turnaje Grand Prix a vyhrály jsme i více zápasů než minulý rok, takže sezonu hodnotím pozitivně. Chyběla tomu ale ta třešnička na dortu,“ říkala těsně po prohraném zápase s Bulharskem smečařka Tereza Vanžurová.

Zmiňovanou třešničku na dort český tým nepřidal. Proti Bulharsku zaplatil daň za nezkušenost s takto vypjatými zápasy. Vždyť věkový průměr měl nejnižší ze všech celků v soutěži.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední zápas letošní Grand Prix českému týmu nevyšel, v Parisiho výběru ale převládá spokojenost

„Máme spoustu mladých hráček. Půlka holek hrála poprvé Final Four. Třeba to bylo kvůli tomu a do příštího roku budeme na takové zápasy lépe připravené,“ věří kapitánka týmu Helena Havelková, která vysokou prohru s Bulharskem nesla těžce.

Když ale pozápasové emoce opadly, musela Havelková nejspíše souhlasit s tím, jak celou sezonu hodnotil trenér Carlo Parisi.

„Já jsem spokojen s touto sezonou hlavně proto, že jsme dosáhli našeho hlavního cíle, a to postupu na mistrovství Evropy. Také proto, že jsme odehráli dobrou Grand Prix. Nebylo jednoduché dostat se do finále. A doufám, že i když jsme v něm nevyhráli, tak přece jenom budeme hrát příští rok tu druhou skupinu,“ hodnotil Carlo Parisi.

„Spokojen jsem i proto, že jsme odehráli závěr s teprve osmnáctiletou Trnkovou na bloku, velmi dobře se předvedla třeba i nahrávačka Smutná. Zkrátka zvládli jsme to přes velkou obměnu kádru a nezbývá mi nic jiného než být spokojen,“ dodal italský kouč.

Parisi pak všem hráčkám poděkoval za práci, kterou v sezoně odvedly, a na každou zvlášť apeloval, aby na sobě v dalších letech pracovaly tak tvrdě, jako tomu bylo v tomto roce.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme