Obdivovatelé starých a nablýskaných aut se o víkendu chystají do Kutné Hory

Už po šesté bude Palackého náměstí v centru Kutné hory hostit Veteran Rallye. Přehlídka přes osmdesát let starých automobilových dědečků představí tradiční československé, ale i zahraniční značky. Závody veteránů začínají v sobotu a v neděli vždy v 10 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

13. ročník Ústecké veterán rallye

13. ročník Ústecké veterán rallye | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Nejstarší auta, která majitelé a sběratelé přivezou, byla vyrobená už na začátku minulého století. I proto není rallye přehlídkou rychlosti. Organizátoři v soutěži hodnotí takzvanou jízdu pravidelnosti.

„Letos máme 43 veteránů, kteří pojedou tento závod a budou tam samozřejmě účastníci z Polska, Německa a Francie,“ říká ředitelka závodu Andrea Güttlerová.

Pro posádky je důležitý čas, který zajedou v prvním ze čtyř kol. Všechny další časy by se pak s tím prvním měly v ideálním případě shodovat, nebo být aspoň hodně podobné.

Auta startují z Lorecké ulice a končí se na Kaňku.

„Určitě bych zmínil britské vozidlo Lagonda z roku 1933, který má výkon 170 koní a maximální rychlost 180 km a z českých Vikov z Prostějova od výrobce Wichterle a Kovářík,“ doporučuje automobily ke shlédnutí pravidelný účastník Antonín Novák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pravidelný účastník rallye doporučuje automobily ke shlédnutí

Návštěvníkům Veteran Ralley se představí i dva Hupmobily z roku 1911, které ve svém věku 103 let patří mezi opravdové vysloužilce.

V sobotu na pódiu z těch známějších interpretů vystoupí Janek Ledecký s kapelou YO YO Band, v neděli zase Kašpárek v rohlíku.

Děti i dospělí se mohou těšit také na různé soutěže nebo na dobré jídlo, protože současně se závodem přivítá Kutná Hora i tradiční Srpnové hodování.

Michal Trnka, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme