Policie hledá podvedené klienty dovolenkového portálu Travelsun

Policie už vyšetřuje podnikání dovolenkového portálu Travelsun.cz. Hledá proto klienty, kteří se zajímali o nabízené zahraniční zájezdy. Jak minulý týden upozornil Radiožurnál, na firmu si stěžovaly desítky lidí. Zaplatili si levnou dovolenou, smlouvu už ale údajně nedostali. Začali se proto o své peníze obávat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dovolenkový portál Travelsun.cz | Foto: Matěj Skalický | Zdroj: Český rozhlas

Varování před portálem Travelsun, který nabízel velmi levné zájezdy, se objevují v recenzích na cestovatelských portálech od konce minulého týdne.

Společnost měla podle uživatelů z důvěřivých klientů vylákat peníze, cestovní smlouvy už ale údajně nedodala.

Podle informací o prodeji, které na portálu visely, odhaduje server Krachcestovek.cz způsobenou škodu až na šest milionů korun s tím, že napálit se mohla asi tisícovka klientů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ podezřelého portálu Travelsun sleduje reportérka Evelyna Kulíšková

"Pomalu jsem naletěl i já, ale protože jsem důchodce, tak zkoumám, proč je to tak laciné. Začal jsem se pídit dál a můžu říct, že děkuju lidem, co posílají recenze, že aspoň takto se na ty podvodníky přijde," řekl Radiožurnálu Vlastimil Němeček, jeden ze zájemců o zájezd, který si koupi na poslední chvíli rozmyslel.

Stránky slevového portálu Travelsun.cz jsou teď zablokované. Ve vyhledávači zůstal jen odkaz slibující 70procentní slevy na zájezdy. Asistentská linka také nefunguje.

Kromě České obchodní inspekce začala portál vyšetřovat také policie. Žádné podrobnosti k případu nechce uvádět, žádá ale lidi, kteří přišli do styku se společností Travelsun, aby se ozvali na linku 158.

Klienti Travelsunu se bojí o peníze za objednanou dovolenou. Podle portálu není proč

Číst článek

Případem se zabývá rovněž policie v Německu. Podle informací Radiožurnálu měl někdo zkopírovat stránky německé cestovky Greektours a použít je ve fiktivní cestovní kanceláři Greeklandreisen. Tu inzeroval jako pořadatele levných zájezdů právě portál Travelsun.cz.

Trestní oznámení se chystala minulý týden podat právě cestovní kancelář Greektours. A zřejmě to i udělala.

„Dostali jsme trestní oznámení na jednoho podnikatele, který měl zkopírovat webovou stránku německé cestovní kanceláře. Zahájili jsme vyšetřování, víc vám k němu teď ale říct nemůžu, protože případ ještě není uzavřený," potvrdil dnes vrchní komisař Schramm z krefeldské kriminálky.

Podnikatel Otáhal tvrdí, že někdo zneužil jeho jméno

V souvislosti s podvodným podnikáním Travelsunu se objevovalo jméno podnikatele Martina Otáhala. Ten také původně s Radiožurnálem komunikoval - vinu odmítal a tvrdil, že drobné nedostatky v obchodních postupech řeší s Asociací českých cestovních kanceláří.

Jenže o víkendu se redakci ozval další člověk, který tvrdil, že je Martin Otáhal. Na záznam mluvit nechtěl. Nicméně tvrdí, že s klienty, policií ani médii nekomunikoval. Podle tohoto muže se za něj někdo vydával a jeho samotného zneužil, když podvodně podnikal na jeho jméno. Tato tvrzení ale nechtěla policie s ohledem na vyšetřování zatím potvrdit ani vyvrátit.

Martin Hromádka, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme