Veselí nad Lužnicí vydává turistického průvodce s trasami pro pěší i cyklisty

Tipy na tři desítky výletů nabízí návštěvníkům Veselí nad Lužnicí a okolí nový turistický průvodce. Mapový soubor doporučených tras nazvaný Veselskem za pohybem a poznáním vychází v tisícovém nákladu, ale zájemci ho mohou získat i v digitální podobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

233_Torzo božích muk u Veselí nad Lužnicí.jpg | Foto: Martin Milichovský

„Bude možné si ho stáhnout i do chytrého telefonu, takže i touhle cestou se k němu lidé dostanou,“ vysvětluje vedoucí infocentra ve Veselí nad Lužnicí Marie Hadravová.

Tištěnou podobu průvodce dostanou lidé právě v infocentru, nebo třeba výstavě cestovního ruchu v Brně, kam se zástupci města chystají. V obou podobách – tištěné i digitální – získají zájemci průvodce zdarma.

Podle Hadravové podobný průvodce už léta scházel. Veselí nad Lužnicí má podle ní potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Turistů, kteří tam zavítají, prý každý rok přibývá.

„Měli jsme tady turisty až z Nového Mexika, kteří mají zájem přijíždět ve skupinkách kolem deseti, patnácti lidí a podnikat tady turistické výlety po okolí,“ uzavírá Marie Hadravová.

Ta doplňuje, že podrobnější informace o Veselsku, včetně tipů na výlety, lze získat i na webových stránkách města.

Jan Kopřiva, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme