Tržby obchodníků o třetím adventním víkendu stoupaly, největší nápor se očekává tento týden

Tržby obchodníků během třetího adventního víkendu opět stoupaly, meziročně se ale zvýšily řádově jen o jednotky procent. Obchodníci ale největší nápor zákazníků čekají od dneška, protože lidé si začínají vybírat vánočnou dovolenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchodní centrum | Foto: Tomáš Adamec

Lidé o uplynulém víkendu vyráželi na nákupy do supermarketů a kupovali hlavně zboží v akci. Větší zájem je také o hračky a kuchyňské spotřebiče. Ve velkém se prodává i balicí materiál a vánoční dekorace. Lidé ale nakupují také bytové doplňky nebo osvětlení.

Obvykle je velký zájem o elektroniku a tento trend pokračuje i nyní. Záleží ale na druhu zboží. Zájem byl hlavně o malé elektronické přístroje. Letos se jich poprvé prodalo v celkovém objemu víc než velkých spotřebičů. U některých prodejců dokonce až dvakrát víc.

Na celkových tržbách obchodníků se před Vánoci významně podílejí internetové obchody. Letos Češi přes internet podle odhadů poradenských firem utratí těsně před Vánoci rekordních víc než 21 miliard korun. To je meziroční nárůst o 25 procent.

Některé internetové obchody měly letos otevřeno na svých úložnách i víkendu a musely si kvůli tomu, podobně jako kamenné prodejny, najmout brigádníky. Jejich počet nejméně týden neklesne, protože největší nápor zákazníků tradičně obchodníci očekávají o posledním adventním víkendu.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme