UniCredit Bank získala druhý největší podíl v O2, stál ji více než 5 miliard

Společnost UniCredit Bank se stala druhým největším akcionářem v telekomunikační firmě O2. Banka získala šestiprocentní podíl, největší část - 66 procent - drží miliardář Petr Kellner a jeho finanční skupina PPF.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

UniCredit Bank

UniCredit Bank | Foto: Marián Vojtek

Podle deníku E15 koupila UniCredit Bank podíl od investorů, kteří dříve neuspěli s prodejem svých podílů skupině PPF, tedy novému vlastníkovi O2.

Tyto prodeje měly být v rámci povinné nabídky odkupu akcií, což je běžná praxe.

UniCredit Bank se ale nepodařilo svým klientům transakci zprostředkovat a PPF podle listu odmítla nabídku banky pro formální chyby.

Šestiprocentní podíl v O2 stál banku více než 5 miliard korun. Deník E15 dále uvádí, že podíl zahrnuje přes 17 milionů akcií.

Cenné papíry prý společnost koupila na sebe, aby si zachovala jméno. Transakci uskutečnila UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

O2 Czech Republic a.s. - vlastnická struktura | Foto: Český rozhlas

Přeskupení sil ve společnosti O2 by na spotřebitele nemělo mít dopad. Skupina PPF získala v české Telefónice (od června O2 Czech Republic) téměř 66 procent akcií a ve slovenské 100 procent od španělské Telefóniky.

Bývalý majoritní vlastník, Telefónica, si v O2 podržel pět procent akcií.

Rozhodovací pravomoci tak zůstávají na straně Petra Kellnera a s tím souvisejí zatím všechny dosud zveřejněné plány a záměry, které s O2 má.

Více než dvě třetiny akcií v české Telefónice stály PPF letos v lednu více než 63 miliard korun. Transakce byla jednou z největších obchodů na tuzemském trhu za několik posledních let.

Simona Bartošová, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme