Stavební firmy žalují stát, údajně jim nezaplatil za dálnici D3

Stavební firmy Strabag, Metrostav, Eurovia a Inženierske stavby žalují stát za to, že jim neproplatil faktury za dálnici D3. Ředitelství silnic a dálnic považuje nároky stavbařů za nedůvodné a odmítá dálnici převzít kvůli závadám a nedodělkům. Informaci přinesl deník E15.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozestavěná část dálnice D3 od Tábora směrem k Veselí nad Lužnicí bude hotová až v polovině roku 2013 | Foto: Petr Sehnoutka

Stát údajně dluží firmám jednu miliardu a 260 milionů korun. Podle deníku ale zatím není jasné, jakou částku si nárokují jednotlivé firmy.

Pětadvacetikilometrový úsek z Tábora do Veselí nad Lužnicí už vyšel zhruba na 14 miliard korun.

Ředitelství silnic a dálnic připravuje k žalobě vyjádření. Nároky stavbařů považuje za nedůvodné a odmítá dálnici převzít kvůli závadám a nedodělkům.

„Předmětná stavba mezi Táborem a Veselí nad Lužnicí trpí zásadními vadami, které nebyly ze strany zhotovitelů prozatím odstraněny. Například se jedná o podstatné vady mostů přes rybník Koberný. Jakékoli nároky zhotovitelů nebude možné řešit izolovaně od těchto problémů,“ potvrdil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Spor se stavaři stát neřeší poprvé. Jen pár měsíců po slavnostním otevření v roce 2007 se začala vlnit dálnice D47 u Ostravy.

Podle Ředitelství silnic a dálnic firma Eurovia nedodržela domluvený postup stavby a většina vad vznikla použitím nekvalitního podkladového materiálu. Eurovia to ale odmítá s tím, že materiál si objednalo ředitelství.

Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme