Bitva tří císařů znovu přilákala tisíce návštěvníků

Prostranství pod kopcem Santon v Tvarožné na Brněnsku opět ožilo válečnou vřavou. Tradičně si tu totiž první prosincový víkend připomínají nadšenci ze všech koutů světa výročí bitvy tří císařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavkov - bitva tří císařů | Foto: Agentura CzechTourism

Odpoledne návštěvníkům zpestřili ukázkou vítězného tažení císaře Napoleona, který zde porazil armádu spojenců v roce 1805.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letošní rekonstrukci bitvy tří císařů sledovala reportérka Zuzana Plíšková

Letos mohli diváci sledovat rekonstrukci klíčového okamžiku bitvy tzv. lví skok, kdy se Napoleonovi podařilo prorazit rakousko-uherské pozice.

V rekonstrukci účinkuje na 900 lidí a 90 koní a jako každoročně, tak i letos si podívanou nenechaly ujít desetitisíce lidí.

V roli Napoleona letos znovu vystoupil Mark Schneider, který loni chyběl. Přicestoval až z Virginie a jak řekl Českému rozhlasu, na tuto akci se velmi těšil

Zítra se koná pietní akt u Mohyly míru u Slavkova. V bitvě u Slavkova se v prosinci 1805 střetly armády rakouského císaře Františka I. a ruského cara Alexandra I. s armádou francouzského císaře Napoleona, který zvítězil díky své geniální taktice.

Milan Kopp, Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme