České Budějovice hostí o víkendu žákovské mistrovství republiky v krasobruslení

V Českých Budějovicích budou k vidění salchovy a lutze. Do krajské metropole totiž už přijíždějí mladé naděje českého krasobruslení, aby změřily síly v rámci mistrovství České republiky. Koná se o víkendu v Budvar aréně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní zahájení MS v krasobruslení 2012 | Foto: Michal Jurman

„V sobotu zahájí programy nejmladší žactvo, bude jich přibližně 30 v každé kategorii, následovat budou krátké programy mladšího žactva a vyvrcholením v sobotu budou žákovské programy – krátké programy žaček a žáků. V neděli se pojedou volné jízdy,“ říká k sobotnímu programu mistrovství České republiky v krasobruslení žáků jedna z hlavních organizátorek z českobudějovického bruslařského klubu Ivana Andrejičová.

„Určitě bych upozornila na žákovské programy, které jsou srovnatelné s tím, co vidíte i na mistrovství Evropy nebo mistroství světa. Těmto závodníkům je kolem 15 let a jsou v podstatě na špičce svých výkonů. V těchto letech se začíná tvořit ta elita a v programu žáků a žaček už můžeme vidět trojité skoky,“ vysvětluje Andrejičová.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Českých Budějovicích se sejdou krasobruslařské naděje

Letos vyhrál téměř všechny své závody krasobruslař Martin Bidař a na mezinárodních závodech ve Vídni byl druhý. „Má talent a hrozně moc a sobě maká,“ chválí mladého krasobruslaře Ivana Andrejičová.

Kromě největšího favotira Martina Bidaře v kategorii žáků má českobudějovický bruslařský klub ještě 2 nadějné kandidáty mezi mladšími žáky. Jsou to Lukáš Vochozka a Vladko Trushin. Mistrovství České republiky v krasobruslení žáků se koná v českobudějovické Budvar aréně od soboty do nedělního večera. Program vrcholí slavnostním vyhlášením výsledku po nedělní 19 hodině.

Martin Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme