Českobudějovičtí zastupitelé zvolili na uvolněná místa po KSČM dva nové radní

Krajští zastupitelé v Českých Budějovicích dnes na jednání zvolili dva nové členy rady. Na post radních totiž rezignovali už dva členové KSČM. Radním pro školství se tak nově stal dosavadní radní Tomeš Vytiska, radní pro otázky venkova je Hana Rodinová a uvolněnou radní za KSČM Alena Nohavová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice: náměstí Přemysla Otakara II., Samsonova kašna a radnice | Foto: Karel Blažek | Zdroj: Český rozhlas

Údajně kvůli zdravotním problémům už dříve opustila post radní pro školství Vítězslava Baborová a po zveřejnění informací o spolupráci s STB i radní pro venkov Václav Kučera.

Noví radní byli zvoleni hladce, protože koalice ČSSD a KSČM má v 55členném zastupitelstvu 31 hlasů. Při volbě nových členů rady však opustili sál opoziční zastupitelé z Hnutí Jihočeši 2012.

Opoziční ODS navrhovala zařadit mezi body jednání projednání studentských protestů proti KSČM. Na jednání zastupitelstva přišli i lidé z iniciativy Komunisté nepatří ke kormidlu. Předem ohlašovali happening, jejich vystoupení však bylo skromné.

Martin Pokorný, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme