Devět cestujících s rychlopasy nemohlo odletět z Prahy do Egypta

Devět klientů jedné z velkých cestovních kanceláří dnes neodletělo z pražského letiště do Egypta. Měli totiž rychlopasy na šest měsíců. Při cestě do Egypta je ale potřeba, aby pas platil minimálně půl roku od data vstupu do země, což cestující nesplnili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha Ruzyně | Foto: Filip Jandourek

Na letišti Václava Havla je přepravce nepustil do letadla a na pasovou kontrolu se ani nedostali.

„Tito cestující se vůbec nedostavili k hraniční kontrole, tedy k našim policistům. Pravděpodobně je přepravce odmítl vůbec nabrat na palubu a přepravit do cílové země,“ potvrdila mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří upozorňuje, že lidé by se měli před cestou informovat, do jakých destinací lze rychlopasy použít. Povinnost cestovní kanceláře to není.

„S rychlopasy se do Egypta v podstatě cestovat nedá a to už platí od doby, kdy ministerstvo vnitra změnilo platnost těch pasů z roční doby na půlroční dobu. To znamená, že to není nic, co by bylo nového nebo překvapivého,“ uvedl.

Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme