Hledaný ostravský politik chce prý dopoledne nastoupit do vězení

Někdejší radní Moravskoslezského kraje za ČSSD Jan Stoklasa, po kterém policisté vyhlásili celostátní pátrání, se prý včera odpoledne marně pokoušel nastoupit do vazební věznice. Politik odmítá, že by se čtyřletému trestu za úvěrový podvod vyhýbal. Do káznice chce podle svých slov zamířit znovu dnes dopoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení | Foto: Vězeňská služba ČR

Stoklasa tvrdí, že všechny obsílky přebíral, myslel si ale jen, že má na nástup do věznice dostatek času.

Když z médií zjistil, že po něm na příkaz soudu pátrá policie, vyrazil prý okamžitě do vězení. Dozorčí ho ovšem údajně poslal zpátky s tím, že odsouzeným otevírají bránu jen do 16 hodin.

Navzdory celostátnímu pátrání Stoklasa přijímal telefonáty novinářů. E-mail, který do redakcí rozeslala policie, přitom žádá svědky, aby jakékoliv informace o hledaném 40letém muži podávali na linku 158.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Andrea Čánová mluvila s hledaným Janem Stoklasou

„Jde o to, že já se nikde neskrývám. Mě policie třeba vůbec nekontaktovala, klidně mohli zavolat na můj telefon. Nemám důvod se stát nějakým štvancem,“ řekl reportérce Radiožurnálu.

Bývalý radní šel prý ve čtvrtek na poštu pro soudní obsílku vyzývající ho k nástupu do vězení. Dopis tam podle něj ležel od pondělí a na cestu do káznice se měl vydat do pěti dní od převzetí psaní.

Jakmile uviděl svou fotku ve všech médiích, rozhodl se prý vyrazit do vězení hned, stejně ale neuspěl.

„Já už jsem věci sbalené měl, tak jsem v podstatě vzal tyto věci a otec mi pomohl dojet do věznice v Ostravě, kde je vazební věznice, s tím, že jsem se chtěl prostě už do vězení přihlásit, ať mám pokoj od té kampaně, která se vede. Ale bohužel jsem byl odmítnut, protože pracovní doba je od 8 hodin ráno do 16 hodin. Já se trestu nevyhýbám,“ vysvětlil.

Dnes ráno chce Stoklasa podle svých slov posnídat a rozloučit se s rodinou. Dopoledne pak plánuje dorazit do vazební věznice. „Hlavně abych to tam přežil,“ zadoufal na závěr telefonátu.

Andrea Čánová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme