Kaplice má novou vyhlášku proti prostituci, pokutu mohou dostat i zákazníci

V Kaplici se snaží vyčistit město od prostituce. Pomoci tomu má i nová vyhláška, podle které mohou strážníci pokutovat i zákazníky nevěstek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noční klub, prostituce (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Starosta města Kaplice Pavel Talíř z KDU-ČSL ale přiznává, že možnosti, jak prostituci eliminovat, jsou omezené. Čekal by větší oporu v zákonech.

„Bohužel legislativa České republiky tomu moc neodpovídá. Takže my jsme do vyhlášky, kterou jsme tady měli, připojili pár větiček, které budou znamenat, že budeme moci postihovat ty, kteří služby vyhledávají. Je tam doplněno na veřejném prostranství, tržiště, chodníky a tak dále,“ přiblížil.

Také v nedalekém Dolním Dvořišti odsouhlasilo v listopadu vedení obce dodatek k vyhlášce, který má usnadnit boj s prostitucí. Dodatek přesně definuje zakázané činnosti ve vyhlášce, kterou prostitutky neustále ignorují.

Na základě porušení rozšířené vyhlášky může obec Dolní Dvořiště tyto osoby z obce vykázat. Na její dodržování budou také dohlížet kapličtí policisté.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme