Kolínská radnice hledá nového vedoucího odboru dopravy

Právě na dnešek připadá uzávěrka výběrového řízení. Vítěz soutěže nahradí na vedoucím postu bývalého šéfa dopravního odboru, kterého společně s dalšími někdejšími dvěma úředníky stíhá policie. Podle kriminalistů měli mimo jiné pomáhat s legalizací kradených aut a těch vozidel, která kvůli špatnému technickému stavu neměla na silnici co dělat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolín

Kolín | Foto: město Kolín

Policie začátkem prosince pozatýkala celkem 12 lidí podezřelých z toho, že ve velkém legalizovali ukradená auta nebo vozidla, která kvůli špatném stavu neměla už na našich silnicích co dělat. Mezi zatčenými byli i tři úředníci odboru dopravy kolínské radnice. Dva z nich následně skončili ve vazbě.

Podle detektivů podvodný systém nejspíš fungoval tak, že obchodníci s auty potřebovali přihlásit ukradené vozidlo nebo auto sestavené z různých dílů. K přihlášení údajně měli požívat také falešné doklady. No a na úřednících pak údajně bylo vozidlo zapsat do evidence, za což měli dostávat úplatky.

V síti kriminalistů uvízli i někdejší šéf kolínského odboru dopravy, kterého policie stíhá na svobodě. To je zřejmě hlavní důvod, proč teď kolínská radnice hledá nového vedoucího dopravního odboru.

Někdejší šéf odboru dopravy odstoupil z této funkce hned poté, co se o něho začala zajímat policie. Dopravní odbor už sice nevede, ale dál zůstává jeho zaměstnancem. Je totiž dlouhodobě nemocný a výpověď kvůli tomu zatím na stůl položit nemůže.

Hledání nového šéfa

Radnice tak hledá nového šéfa odboru dopravy. Dnes je uzávěrka toho výběrového řízení, zájemců se podle našich informací přihlásilo hned několik a do konce ledna bychom měli znát jméno nového šéfa dopravního odboru.

Policie ale kvůli podvodům s auty zatkla i další dva kolínské úředníky. Náhradu za ně našla i nenašla. Město si v tomto případě pomohlo vlastními personálními silami. Na odboru dopravy proběhly určité personální posuny, aby veškeré agendy mohly dál fungovat.

Problémy v chodu odboru se tak neobjevily. Případné změny chce město koordinovat právě až s novým vedoucím dopravního odboru. Posilou budou také referentky, které se letos vrátí do práce z rodičovské dovolené.

Michal Trnka, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme