Kutnohorští policisté rozkryli dosud největší případ výroby a prodeje drog v regionu

Kutnohorští kriminalisté pozatýkali 15 lidí, které viní z výroby a prodeje pervitinu. Jedná se nejspíš o zatím nejrozsáhlejší případ svého druhu v okrese, policii zaměstnával od začátku roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drogy (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Detektivové při domovních prohlídkách objevili tři varny na výrobu metamfetaminu. Kromě Kutnohorska zasahovali i v Pardubickém kraji. Zadrženým teď hrozí až deset let vězení.

Podle vedoucího kutnohorské kriminální policie Miroslava Chramosty nebylo vůbec jednoduché skupinu vystopovat.

„To byla v podstatě organizovaná skupina, kdy každý měl daný nějaký úkol a ten plnil. Neustále měnili třeba místa pobytu. Dokázali být někde třeba tři týdny a pak úplně změnili místo pobytu. Bylo opravdu dost těžké ty lidi odsledovat,“ řekl.

Ředitelka kutnohorské policie Blanka Matějů upozornila, že se jednalo o velmi dobře organizovanou skupinu. Ukázalo se to i během zatýkání nejvýše postavených členů gangu.

Metamfetamin (pervitin) | Foto: Český rozhlas

„V tomto objektu, ve kterém byli zadrženi, bylo několik kamer, měli to stažené dovnitř - několik monitorů a hlídali se ze všech stran. Takže kamera se nacházela třeba i na vozidle, které bylo zaparkované na dvoře objektu,“ uvedla.

Policie případ dále vyšetřuje. Je tak možné, že počet obviněných ještě poroste.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme