Lidé v Krupce na Teplicku vybírají už potřetí své zastupitele

Už třetí výběr zastupitelů od loňského října, kdy byly řádné volby, dnes zažije Krupka na Teplicku. Město hospodaří s rozpočtovým provizoriem, nemůže žádat o dotace, zájmové organizace nemůžou dostat městské příspěvky na svou činnost nebo akce. Všechny problémy jsou důsledkem faktu, že Krupka stále nemá zvolené zastupitelstvo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krupka volby | Zdroj: ČTK

Ulice v Krupce jsou oproti minulým volbám vylidněné. Účast dopoledne byla zatím velmi malá. Do volebních místností chodí jednotlivci nebo páry. Dá se předpokládat, že lidé, když už k volbám půjdou, učiní tak cestou na odpolední Mariánské slavnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové volby v Krupce a názor místních obyvatel na ně se zajímala Gabriela Hauptvogelová

Podle mluvčí policie Petry Tripesové nemají hlášenou žádnou mimořádnou událost, volby zatím probíhají v klidu. Obyvatelé Krupky mají možnost volit své zastupitelstvo až do 22. hodiny.

Podzimní výsledky krajský soud zrušil kvůli kupčení s hlasy. U opakovaného hlasování v květnu soud uplácení voličů neprokázal, výsledky ale zrušil především na základě grafologického posudku.

Prokázal, že 60 lístků, na kterých byla zaškrtnuta stejná jména, bylo vyplněno stejnou tužkou a rukou. Kdyby se tyto hlasy nepočítaly, mohlo by to ovlivnit obsazení míst v zastupitelstvu pro jednotlivé strany. Proto se nyní hlasování opakuje.

Obyvatelé Krupky se za situaci stydí, k volbám ale půjdou.

Strana Věci veřejné už na jaře z voleb odstoupila. Lidé tak budou moci vybírat zastupitele z 11 kandidátek. U některých volebních uskupení ale došlo ke změnám, a voliči je najdou ve volebních místnostech.


Zvětšit mapu

Gabriela Hauptvogelová, Marína Dvořáková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme